Kur Makina 1977 yılından bu yana hizmet veren Kur Elektrik San. Tic. Ltd. Şti. firmasının kardeş firması olarak 2011 yılından beri makine sektöründe yerini almıştır. Radikal fikir ve mühendislik bakış açısıyla, endüstriyel alanda yeni cözümler gerçekleştirmek hedefimiz olmuştur. Yaptığımız işlerin daima arkasında durmuş ve müşteri memnuniyetni sağlamak temel prensibimiz olmuştur.

Başlıca Faaliyet Alanlarımız;

*Lazer Kesim Makinası:

Lazer alanında yaptığımız Ar-Ge çalışmaları sonucu CO2 lazer makinasını (FEROD-CO2-130) kendi üretimimiz olarak piyasaya sunmuş bulunmaktayız. Ülkemizde uygulamada bir çok sektöre girmemiş lazerin, farklı endüstrüyel uygulamalarda kullanılması ve geliştirilmesi ile ilgili çalışmalarımız devam etmekte.

 

*Özel Çözümler:

Kur Makina olarak firmalara özel çözümler sunarak Hidrolik-Pnömatik Test makinaları, Endüstriyel Fırınlar, Taşıma-Besleme Sistemleri, Konveyörler, Gıda Makineleri, Dolum- Kapak Kapama-Etiketleme Makinaları ve Özel Otomasyon konularında hizmetlerimiz devam etmektedir.

Deneyimli kadrosu ile birlikte, imalat yöntemlerinde modern teknolojileri, ürünlerinin kalitesinde dünya standartlarının gereği olan kalite seviyesini sağlamayı seçmiştir. . Yaptığı çalışmaları, bilgi ve deneyimleri, konularına uygun etüt, tasarım ve projelerle destekleyen ürünleriyle; müşterilerini sonuca ulaştırmış ve sektörünün haklı beğenisini kazanmıştır. Firmamız imalatta kalite standartlarına uygunluk, ekonomiklik,süreklilik; ticarette dürüstlük, imalat yeterlilikleri çerçevesinde müşteri memnuniyeti ilkeleri doğrultusunda hizmetlerine devam edecektir.